Sӑnӑtate şi voie bunӑ!

Bun venit pe pagina Fundaţiei Carpatina – asociaţia românilor din regiunea capitalei naţionale a Canadei,  Ottawa – Gatineau. Veţi gӑsi aici prieteni, anunţuri de interes pentru comunitate, precum şi invitaţii la evenimentele organizate de, şi pentru românii din acest colţ de lume.

Vizitaţi paginile noastre şi lӑsaţi-ne sugestiile şi opiniile dumneavoastrӑ.

Sala CARPATINA
Toate postӑrile
De toate pentru toţi
Anunţuri – Mica publicitate
Povesti din România
Pentru voie bunӑ
Pentru sӑnӑtate
Eminescu, te iubim!

Te-ai abonat la e-buletinul CARPATINA PULS? Dacӑ nu, dӑ click pe imaginea de mai jos şi înscrie-te pe lista noastrӑ de distribuţie.

decembrie 2012
noiembrie 2012

septembrie 2012

mai 2012
martie 2012
februarie 2012

4 gânduri despre „Sӑnӑtate şi voie bunӑ!

1. Buna ziua!Hellow!Bonjour!
    Felicitari pt site,felicitari pt munca si eforturile depuse.
    Am gasit un articol minunat care pe mine m-a facut sincer sa plang, frumos despre Romania, romanii si poezia lor care eu cred ca ar face pe fiecare roman sa reflecteze la toata bogatia si privilegiul pe care il avem de a ne fi nascut romani. Nu stiu ce fel de drepturi avem sa-l publicam si noi. Iata-l aici :http://ro.wikisource.org/wiki/Rom%C3%A2nii_%C8%99i_poezia_lor.
    Va imbratisez!
    Ada Marinescu

2. Buna Dimineata

Felicitari pentru site. Atragator, interesant si util comunitatii romanesti din regiunea Ottawa/Gatineau. Poate ar trebui adaugata o rubrica de poezii atat in limba romana cat si traduse fie in franceza, fie in engleza. Continuati, spor la treaba, si sarbatori cat mai placute.

Eugen Roventa
    Profesor Emerit, York University
    Presedinte fondator, ACRUPO
    (Association of Canadian-Romanian University Professors in Ontario)

3. Va felicit pentru acest site este o initiativa foarte frumoasa, promovare online, publicitate pe internet, atragerea vizitatorilor, creare Web Site, waw va felicit pentru munca pe care o depuneti pentru ca site-ul dumneavoastra sa vina catre inimile celor plecati din Romania..Felicitari din toata inima.
    Alexandrina Teisanu

4. Am fost placut impresionat sa descopar site-ul Fundatiei Carpatina. Daca veti avea nevoie de voluntari pentru activitatile comunitatii nu ezitati sa ma contactati.
    Urez viata lunga si mult success!
    Pavel Anghel

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )